Level1.ee ja Tartu Indiefest on pannud enda kollased kassetid ja mustad disketid ühte karpi, et tuua teieni kevadine kogus virtuaalkultuuri.

Kahe päeva jooksul on võimalik näha, katsuda, teha, mängida ja kuulata indie-mängude maailmaga seonduvat. Kohal on meie enda staarid ja isehakanud tegijad, kes maheda retrobiidi taustal panevad pikslid liikuma ja silmad särama!

Konverentsipäev

Reede 23.05

 • 12:30 Johann Tael
 • 12:50 Erich Erstu
 • 13:10 Ott Pilipenko
 • 13:30 - 13:50 paus
 • 13:50 Mihkel Trei
 • 14:10 Jens Stefan Mikson
 • 14:30 Lauri Antalainen
 • 14:50 Raul Kübarsepp
 • 15:10 - 15:30 paus
 • 15:30 Erik Kesa
 • 15:50 Taavi Viikman
 • 16:10 Almondi Esco ja Magnus Vulp
 • 16:30 Kokkuvõte

Mängu- ja filmipäev

Laupäev 24.05

Kohapeal mängime mitmikmänge NIDHOGG, DIVEKICK, Super Smash Brothers ja Mario Kart 64. Parimatele ja usinamatele auhinnad ning eriti kõva esikoha fiiling. Mängude nimekiri võib veel täieneda.

Nostalgiapommiks pakume mängu "Pong"

Vanakooli arkaadimeestele on sama asi uues (alasti) kuues - kohal Ott Pilipenko geniaalsed iseehitatud arkaadid.

Praeguse generatsiooni austamiseks on üles seatud Playstation 4 koos valiku mängudega.

Genialistide Klubi erinevate nurkade ja ruutude juurest leiate kodukootud mänge, mida tutvustavad tegijad ise.

14:00 lähevad saalis linale mängimiseks kaks dokumentaalfilmi ja 16:00 näitavad gamejami töötoas osalejad, millega nad hakkama said.

Ettekanne

Raul Kübarsepp

…teeb lühiülevaate mängudega seotud õppevõimalustest Eestis

Dokumentaalfilm

Pixels and Polygons: An Indie Game Developer Story

Game jam

Gamify Ukraine

23-24.mail korraldavad level1.ee ja Imepilt indie-mängude festivali "Mängutis" raames Eesti esimese uudismängude game jami “Gamify Ukraine”, kus vabatahtlikud programmeerijad, disainerid ja ajakirjanikud võtavad vähem kui 24 tunniga panna mängumeediumi Ukraina kriisile lahendusi otsima.

Uudismängud ehk interaktiivne sõna on korraldamas ajakirjanduslikku revolutsiooni, andes lugejale esimest korda meedia ajaloos võimaluse väljuda passiivse pealtvaataja rollist ja astuda otse edastatava sõnumi sisse. Võimalus kogeda päevakajalist informatsiooni läbi isikliku interaktiivse kogemuse on lisamas meediaruumile uue mõõtme, mis tõotab ajakirjandusele lähitulevikus sama suurt muutust, kui seda oli paberlehe kolimine veebi.

Kui soovid olla üks nendest, kes kujundab järgmise põlvkonna ajakirjanduse nägu, tule löö kaasa meie ööpäevapikkusel maratonil “Gamify Ukraine” ja anna oma panus Ukraina kriisi lahendamisele.

Üritus algab reedel, 23.mail kell 17:30 Tartu Ülikooli Matemaatika-informaatikateaduskonnas (Juhan Liivi 2, Tartu) ja lõpeb laupäeval kell 16:00 valminud uudismängude presentatsiooniga Genialistide Klubis (Lai 37taga, Tartu). Kuna kohtade arv on piiratud on vajalik eelregistreerimine, mis lõpeb 20. mail.

Game jami viivad läbi rahvusvahelise kogemusega uudismänge tootva brändi Imepilt asutajad Almondi Esco ja Magnus Vulp ning küberpunkarist indie-leidur Ott Pilipenko.

Lisainformatsioon: Ott Pilipenko

Registreerimisvorm

Ettekanne

Mihkel Trei

„Liitmeis on minimalistliku graafikaga bombermani-laadne avastamismäng.” Sellest on kirjutanud ka level1.ee ja mängust tuleb lähemalt rääkima mängu üks autoritest, Mihkel Trei

Ettekanne

Taavi Viikman

Taavi Viikman, Studio Interactive Fate üks liikmetest ja meeskonna kunstnik, tuleb tutvustama mängu Rogue Space Explorer. Loe nende tegemistest rohkem siit

Ettekanne

Lauri Antalainen

Gamefoundersi kaasasutaja räägib kell 14:30 Euroopa esimese mängukiirendi Gamefoundersi tegemistest Eestis ja välismaal.

Ettekanne

Erich Erstu

Tartu Ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna Arvutiteaduse instituudi magistrant, räägib meile sellest, kuidas sõltumatute arvutimängude tegijate elu animeerimise osas lihtsamaks teha.

Ettekanne

Erik Kesa

Erik Kesa HackYouProductionist tuleb räägib sellest, mis mäng on Web Crawlers. Mängu Idee pälvis ka Mektory Ärimudeli konkurssi raames esimese koha.

Ettekanne

Almondi Esco ja Magnus Vulp

Mis asi on newsgames? Tahad kohe teada?

Ettekanne

Ott Pilipenko

Esinejana räägib arkaadiehitamise kunstist ja viib Mängutise käigus läbi videomängutegemise töötuba. EKA graafikaosakonna meister ja küberpunkar Ott Pilipenko.

Ettekanne

Johann Tael

23. mail astub Mängutise esinejate seas üles Johann Tael, Teleglitchi üks autoritest, ja räägib selle loome tagamaadest

Rohkem mängu kohta: Rock Paper Shotgun * Eurogamer * Steam

Ettekanne

Jens Stefan Mikson

Jens Stefan Mikson meeskonnast Univaders tuleb rääkima, kuidas on edasi arenenud Unity Invaders, mis oli ühtlasi „Commercial Videogames Development & Design“ – kursuse lõputööde esitlusel üks level1.ee lemmikutest.

Dokumentaalfilm

The Creativity of Indie Video Games